Menü Kapat

Bahçelievler Bilgi Evi Binası

Bahçelievler Bilgi Evi Binası VRF Sistemleri Als Mekanik Tarafından Yapılmıstır.

Bilgi Evleri

Bilgi toplumu oluşturmak en büyük hedeflerimizden birisi oldu. Daha önce Bahçelievler’de olmayan bilgi evlerimizi bu amaçla açtık. Bilgi çağını yaşadığımız asırda yarının büyükleri olan çocuklarımızı faydalı bilgilerle hayata hazırlamak, toplumun her kesiminin vazifesidir. Bahçelievler Belediyesi de bilgili ve erdemli insanlar yetiştirmek için kendi üzerine düşen görevi yerine getirmek için tüm imkânlarıyla çalışıyor.

Bahçelievler Belediyesi bünyesinde kurulmuş olan Bilgi Evleri, özellikle 7–14 yaş gurubundaki ilkokul öğrencilerine yönelik hizmet vermektedir. Bilgisayar destekli sınıflar ve zengin kütüphanesinde öğrencilere ihtiyacı olan bilgiye kolayca ulaşma imkânı sunulduğu gibi, boş zamanlarında kolektif çalışma, el becerilerini geliştirme, kitap okuma alışkanlığı kazanma, kültürel gezilerle tarihi ve kültürel değerleri öğrenme, çeşitli kampanyalarla, sanatsal çalışmalarla becerilerini arttırma ve yeni beceriler elde etme imkânı da sağlanmaktadır.

Bugün ilçemizin 12 değişik noktasında hizmet veren bilgi evlerimizin yaklaşık 40 Bin kayıtlı üyesi var. Bilgisayar ve internet kullanmak, kitap okumak, uzman rehberler eşliğinde okul derslerinde yardım almak isteyen çocuklarımız, tamamen ücretsiz olan bilgi evlerimizden faydalanıp, geleceğe güvenle hazırlanıyor…

Ara