Menü Kapat

OTOMOTİV SERVİS

0212 323 01 02 

Büyükçekmece’de faaliyetlerine başlayan als oto servis A’dan Z’ye otomotiv konseptiyle oto servise dair her türlü ihtiyaçlara cevap veriyor.

Als Oto Servis

Yeşil otomotiv tarafından Büyükçekmece Mahmutbey’de A’dan Z’ye oto servis konseptiyle müşterilerine uygun fiyata kaliteli hizmet sunan Als müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaktadır. Yeşil Otomotiv’in Türk Patent Enstitüsü onaylı markası Als, 3 kata yayılmış 2500m2’lik kapalı servis alanı 1500m2 otoparkı ile hizmetinizde. 

Büyükçekmece Oto Servis Hizmetleri

Oto Servis Kapsamında

KAPORTA / BOYA 

Türkiye’de ikinci el araç piyasasının yüksek olması özellikle fiyat belirleyici olması açısından araçlardaki kaporta ve boya unsurlarına bakılmaktadır. Bu bağlamda piyasalarda genel algı, ikinci el araç alımlarında aracın eğer parçası değişen yani değişmise “o parça boyanamayacak kadar ağır hasar almıştır ve değiştirilmek zorunda kalınmıştır” diye kabul edilir. Aynı şekilde araç boyanmışsa eğer “araç kaza yapmış kazalı bölge tamir edilerek macunlanarak ya da doğrudan boyanarak düzeltilmiş” algısı oluşmaktadır. Güzellik boyası diye tabir edilen güneş yanığı ya da zamana bağlı oluşmuş çizik, solma gibi boya renginin solması dolayısıyla yapılan boyadır. Fakat bu durum genellikle aracın tavanı ve ön kaputun ya da hepsinin boyanmasını gerektirdiğinden eğer ispat edilemezse o araç piyasada takla atmış muamelesi görer. Zira her tarafı boyalı olan bir araç için kimse güzellik boyasından olmuştur diye düşünmez ağır bir kazaya ya da kazalara karışmış ve sonucunda bütün parçaları tamir edilerek boyanmış diye düşünülür.

Aynı şekilde araçta çok fazla değişen parça var ise

Aynı şekilde araçta çok fazla değişen parça var ise de aracın ağır kazaya ya da kazalara karıştığı varsayılır. Kaporta ve Boya işlemlerinde aracın bir süre sonra bir şekilde satılması gerekeceğinden araç sahiplerinin kaporta ve boya yaptırırken dikkatli olması kaza boyutuna göre mümkünse boya eğer mümkün değilse değişen yapılması doğru olacaktır. Bu noktada aracı tamir ettireceğiniz yer önem taşıyacaktır. Zira tamir için yetkili servise başvurduğunuzda yetkili servis tamir yapmadığından değiştirmeyi önerip yüksek fiyatlara parçayı değiştirip teslim edecektir. Eğer özel servislere başvurursanız özel servisler yetenekli ustalara sahipse tamir etmeye çalışır ve tamir ederek boyayıp teslim eder. 

PERİYODİK BAKIM

OTO TAMİR

OTO ELEKTRİK

BOYASIZ GÖÇÜK DÜZELTME

Temizlik ve Koruma Kapsamında

SERAMİK KAPLAMA

KUAFÖR / DETAYLI TEMİZLİK

BOYA KORUMA

MODİFİYE & TUNİNG

FOLYO KAPLAMA / RENK DEĞİŞİMİ

OTO CAM FİLMİ

CHİP TUNİNG

YAZILIM MODİFİYE

OTOMOTİV SERVİS

Ara