Menü Kapat

VRF Sistemleri

VRF Nedir ?

VRF, Değişken Soğutucu Akışkan Debisi anlamına gelmektedir. Bir dış ünite ile birden fazla iç ünitenin kontrol edildiği klima sistemidir. Bir VRF Klima Sistemi, binanın değişen kapasite ihtiyaçlarına bağlı olarak soğutkanın akışını kontrol eder. VRF Klima Sistemi bina dışında bulunan dış ünite ve bina içindeki yaşam alanlarını soğutmak ve/veya ısıtmak amacı ile kullanılan iç ünitelerden oluşur.

VRF Klima Sistemlerini

VRF Klima Sistemlerini, klasik split klimalardan ayrılan en büyük özelliği; değişken gaz debisi sayesinde enerji tasarrufu ile birlikte çalışıp kullanıcıların konforunu en yüksek seviyede tutmasıdır. Çevreye maksimum özen ve saygı gösteren sistem, enerji tasarrufuna odaklanmış, gelişmiş uygulama esnekliği sağlar. Çok katlı bir plazadan, bir tek villaya kadar yeni yapılan veya mevcut her türlü yapıda tam bağımsız kontrol imkanı sağlamaktadır.

VRF Klima Sistemleri gelişmiş

VRF Klima Sistemleri; gelişmiş kontrol ve akış denetim üniteleri ile donatılmıştır. Gerektiği kadar soğutucu akışkan, doğru faz ve doğru zamanda ihtiyaç duyulan yere sevk edilerek ısıtma ve soğutmada kullanılması sağlanmaktadır. VRF Klima Sistemleri; alışılmış split klima sistemlerinden bir soğutucu hattında isteğe bağlı olarak farklı HP kapasite aralığında ki bir dış ünite ve birden fazla iç üniteye bağlanabilmektedir.

Soğutucu akımı inverter kontrollü bir kompresör veya kompresörlerle çeşitlendirilerek, havası şartlandırılmış mekanlara göre soğutucu akışkanın uyum göstermesi sağlanır. İleri düzey bir kontrol sistemi ısıtma ve soğutma modları arasında geçiş sağlar.

VRF Klima Sistemleri 2 farklı sistemden çeşidi vardır. Heat Recovery VRF (aynı anda hem ısıtma, hem soğutma) Heat Pump VRF (aynı anda sadece ısıtma yada sadece soğutma) VRF Klima Sistemleri; ofisler, alışveriş merkezleri, lüks apartmanlar, villalar, restoranlar, plazalar, oteller gibi birbirinden bağımsız havalandırma uygulamalarının kullanılmasının gerektiği yerlerde başarıyla kullanılır. 

Türkiye Vrf Klima Servisi

Vrf klima sistemleri, bir dış ünite ile birden fazla iç ünitenin kontrol edildiği klima sistemlerdir. Binaların değişen kapasitelerine bağlı olarak soğutkanın akışını kontrol etmektedir bu nedenle de en pratik olan klima sistemi olmaya hak kazanmıştır. Bina dışından içeride yer alan havanın soğuma veya ısıtma ihtiyaçlarının hepsini karşılayabilir. Pratik olmasının yanında bu sistemler aynı zamanda oldukça da enerji tasarrufu sağlar. Değişken gaz debisi sayesinde enerji tasarrufu oluşturarak kullanıcıların en yüksek seviyede hizmet almasını sağlar. Çevreye maksimum saygı ve özen gösteren sistemlerden biri olan bu sistem, enerji tasarrufu özelliği sayesinde oldukça fazla tercih edilir. Vrf klima sistemleri de zaman zaman arıza çıkartabilirler. Özellikle de oldukça pratiklik ve enerji tasarrufu sağlayan bir sistem olmasından dolayı arızanın da en kısa sürede giderilmesi oldukça büyük önem taşımaktadır. Bu konuda en profesyonel hizmeti veren Als Vrf klima servisi olan firmamız size en kısa sürede birbirinden farklı çözüm sunacak ve klimanızın en kısa sürede eskisi gibi çalışmasını sağlayacaktır.

Profesyonel Als Mekanik Vrf Klima Servisi

Profesyonel bir ekibe sahip olan Als Vrf klima servisi hizmetimiz Türkiye’de yer alan tüm iller’i kapsar. Hangi ilçede olursanız olun en profesyonel ve en hızlı Vrf klima servisi için bizleri tercih edebilirsiniz. Servis ihtiyacınız için bizleri aradığınız an ekiplerim

Ara